St. Clair Junior High School recently released its third quarter A and B Honor roll list.

A Honor Roll

Sixth Grade

Nathaniel Barajas, Rylea Black, Kennedy Boa, Tyler Bradshaw, Carly Brown, Devin Burnett, Brooklyn Cannon, Luke Dierker, Sage Duty, Kristen Girardier, Braeden Hartmann, Johnie Hawkins, Alexander Heitkamp;

Jaden Hillman, Jossie Hopkins, Dawson Husereau, Reese Johnmeyer, Adelynn Keough, Timothy Maxwell, Faith McDowell, Lucy Moore, Phillip North, Mackenzie Redus, Kaytlin Rush, Braeden Schuchmann;

Trace Shelden, Kirsten Sincox, Zechariah Slater, Kinzey Stark, Cameron Tedrick, Kaitlynn Van De Wiele, Brooke West and Shane Woods.

Seventh Grade

Laura Baldwin, Madilynn Baxter, Liam Bayer, Morgan Benton, Garrett Brown, Abigail Carbone, Blake Deatherage, Audrey DeClue, Richard Dungey, Kadence Gardner, Zachary Hedge, Elektra Jones, Taylor Jungbluth;

Lylian Knapp, Lucy Long, Claire Merseal, Savannah Neff, Caitlin Parmeley, Ann Phillips, Makayla Reed, Jaxson Richardson, Peighton Schneider, Eliza Sohn, Blake Toghiyany, Ilexia Wallace and Robert Woods.

Eighth Grade

Brandon Barnes, Emma Barrett, Tara Bendler, Chelden Benton, Ava Brand, William Bright, Alexus Cox, Rachel Cox, Katie Crane, Jordan Eggemeyer, Logan Fisbeck, Trinity Friend, Evan Haynes, Jonathan Hinson;

Addison Klophaus, Emalee Knapp, Jacob Licklider, Brent Miller, Melodi Miller, Cheyenne Moore, Vada Moore, Issac Nunez, Paris Perkins, Hana Pruitt, Bonnie Quick, Hannah Rincon Campos, Jordan Rodrigue, Kyler Schmitt;

Isabella Shelden, Jack Stanley, Hannah Thacker, Isabelle Tiepelman, Kennedy Travis, Giana Vaughn, Hailey West, Brock Woodcock and Tristen Ziegler.

B Honor Roll

Sixth Grade

Macy Andracsek, Noah Arndt, Haili Barnes, Hollander Baumann, Drake Bell, Jace Bell, Zeke Bethel, McKenzie Boa, Hayden Brant, Hunter Brant, Lola Briscoe, Brooke Browne, Millavictoria Brumley, Adam Brune;

Aiden Buckthorpe, Hannah Buscher, Christopher Casteel, Lillie Coello, Mc-Kenna Conway, Kloey Cooper, Nathaya Cromwell, Raeleigh DeClue, Carter Deppe, Alissa Downey, Liam Downey, Allyson Fox, Lyliath Garris, Rylie Gassner;

Trevor Girardier, Owen Gratzer, Marshall Hanley, Marylynn Harbison, Joshua Hawkins, Bryton Hight, Claire Howard, William James, Briar Janson, Mad-ysen Johnson, Leah Johnston, Keira Journey, Caitlin Keiser;

Kaiden Klophaus, Kinsley Koelling, Jordan Lavely, Sakora Lockhart, Olivia Lowder, Peyton Lucas, Mikah Melton, Morgan Millis, Liberty Morehead, Kyler Newton, Jameson Nolan, Joley Ostendorf, Christine Payton, Rylee Pelton;

Taylor Presson, Stephen Purcell, Rylee Rice, James Richards, Savannah Robinette, Harmony Roussin, Cylee Schatzler, Hailee Schultz, Ashton Skasick, Caitlyn Skiles-Stroh, Olavia Snell, Erika Sohn, Harley Sohn, Shaun Stanfill;

Nicholas Stinnett, Marissa Sullivan, Mariah Talley, Bailey Taylor, Kiera Taylor, Emma Thompson, Nadia Thoms, Andrea Tidwell, Hailee Tiehes, Tyler Tomes, Shelby Waterman, Ashlee West, Jaylynn White, Abbey Wickerham, Kanyn Woodham, Arrianna Wright, Tyler Yarberry and Mikyla Ziegler.

Seventh Grade

Dakota Akers, Brianna Alferman, Adrian Arguilez, Austin Baker, Alexander Behlmann, Aireanna Beno, Karia Berg, Mya Bittick, Logan Brewster-Peck, Chance Busen, Gavin Calkins, Ahbreana Clark, Gabriel Clark;

Adam Dierks, Makayla Dingledine, Gavin Downey, Amiya Edwards, Isabelle Enke, Jacob Giancola, Gavin Goodson, Cassidy Harris, Maddox Herzing-Martinez, Caleb Hinson, Dakota Holden, Kristen Holladay, Sicily Humphrey;

Joey Jesionowski, Jesse Jungbluth, Bonnie Kavanagh, Rylee Kresyman, Nicholas Martin, Charlene McDonald, Trinity McDonald, Makayla McGlenn, Zoie McKean, Christian Meek, Bethanie Mesey, Tyler Morrison;

Jackson Neaveill, Joseph Oligschlaeger, Maxwell Payton, Thomas Perkins, Kaylee Potter, Gabriel Presley, Skyler Rainey, Emerlyn Redhage, Cameron Ries, Mckayla Rulo, Kennedy Simcox, Lindsay Simpson, Gary Smith;

Gracie Smith, Michael Sullentrup, Cameron Teems, Chase Thacker, Faith Waters, Kody Watkins, Amber Wickerham and Sophia Wildt.

Eighth Grade

Matthew Adams, Hailey Baker, Nathan Bess, Steven Bigu, Madison Brinson, Anthony Broeker, Alexis Browne, Jacob Brown, Nevaeh Callahan, Teresa Callaway, Logan Cash, Jahzzlynn Cervantes, Sierra Counts, Amber Crisler;

Elliana Dingledine, Jace Downey, Christiauhna Dy, Ty Edgar, Chelsea Godat, Lane Grenn, Natalie Hassler, Breanna Hauther, Cindy Hawkins, Skylar Hight, Ella Hinson, Jaiden Hodges, Richard Ital, Hayden Johnson;

Brianna Keiser, Jarrett Lewis, Samuel Linsley, Elijah Long, Caleb Manning, Leah McAvoy-Keltz, Aiden McCormack, Liberty McKenzie, Cameron Michno, Lucy Middleton, Autumn Morgan, Samantha Nickerson, Jonathon Oloyed;

Alisha Pelton, Katie Phillips, Shane Revelle-McDowell, Rebecca Richardson, Cheyannah Rincon Campos, Tristen Rodrigue, Hayden Schmidt, Eric Schultz, Dalton Shadrick, Jaydyn Sherwood, Connor Sikes, Michael Simcox;

Orin Smiley, Logan Smith, Hanna Spoon, Lillie Stephens, Karissa Summers, Kylie Talley, Ryan Trentmann, Liliana Vernon, Caleb Walters, Robert West, Bailey Wilken and Joseph Woods.