St. Clair Junior High School recently released the first quarter A and B honor roll list.

A Honor Roll

Sixth Grade

Landen Baxter, Myah Beeson, Rowen Bell, Isaiah Bruns, Mattea Casey, Alexis Declue, Aiden Enloe, Devin Fults, Alyssa Jesionowski, Bradley Jones, Brooke Jones, Casey Krolak, Logan Lane, Hannah Long, Sierra Melendez, Morgen Schmidt, Jocelynne Shelton and Richard Woods.

Seventh Grade

Rylea Black, Tyler Bradshaw, Carly Brown, Devin Burnett, Brooklyn Cannon, Luke Dierker, Sage Duty, Kristen Girardier, Owen Gratzer, Marylynn Harbison, Braeden Hartmann, Johnie Hawkins, Joshua Hawkins, Alexander Heitkamp, Bryton Hight, Dawson Husereau, William James, Kaylah Latimer-Mays, Faith Mcdowell, Mikah Melton;

Lucy Moore, Kyler Newton, Phillip North, Joley Ostendorf, Kaytlin Rush, Zechariah Slater, Kenzey Stark, Kaitlynn Van De Wiele, Lyric Wright and Tyler Yarberry.

Eighth Grade

Laura Baldwin, Madilynn Baxter, Liam Bayer, Abigail Carbone, Hunter Coffman, Audrey Declue, Makayla Dingledine, Gavin Downey, Richard Dungey, Kadence Gardner, Dakota Holden, Joey Jesionowski, Elektra Jones, Claire Merseal, Savannah Neff, Jaxson Richardson, Peighton Schneider, Chloe Slater and Eliza Sohn.

B Honor Roll

Sixth Grade

Logan Bartz, Halle Blankenship, Alexis Brison, Molly Brown, Addyson Buckthorpe, Jameson Bursey, Aishlin Callahan, Charles Callaway, Braden Carnell, Alivia Clark, Charli Coello, Emma Cutler, Jacob Davis, Savannah Davis, Kaitlynn Draves, Mikayla Drennen, Connor Dubuque, Morgan Ellison, Ashton Feuerborn, Adam Folks;

Randy Garrett, Keira Grommet, Danyelle Guerra, Myeka Hallmon, Tyler Hawks, Ryan Hill, Charly Immekus, Clayton Ingram, Donovan Johnson, Peyton King, Gabrielle Kissinger, Joellie Kitchen, Kamden Klophaus, Skylar Koperstynski, Taj Long, Kody Love, John Martin, Keller Mccowen, Amelia Mcdonald, Lianah Mcdonald, Jonathan Miller;

Kaylynn Monteith, Alexis Moore, Caleb Nichols, Luke Nickerson, Nevaeh Palmer, Taylor Parsley, Jerilynn Price, Natalia Pruitt, Lily Richter, Ava Roellig, Kynnedy Schmitt, Conner Sindelar, Jaleina Snell, Taelor Stephens, Emma Talleur, Ealie Thornton, Caelan Thoroughman, Tylor Thurman, Katelyn Trentmann, Tyler Troxel, Sophia Turner;

Lilly Verrett, Chance Waterman, Serenity Waterman, Chloe White, Lillie Wildt, Mya Wiley and Marissa Wilken.

Seventh Grade

Macy Andracsek, Noah Arndt, Alayna Ayers, Nathaniel Barajas, Haili Barnes, Hollander Baumann, Drake Bell, Jace Bell, Kenndy Boa, Lola Briscoe, Brooke Browne, Adam Brune, Lillie Coello, Noah Cole, Mckenna Conway, Kloey Cooper, Raeleigh Declue, Carter Deppe, Alissa Downey, Allyson Fox, Tyler Furdek, Rylie Gassner;

Trevor Girardier, Marshall Hanley, Ian Hawks, Jaden Hillman, Anthony Hinson, Ruthann Holden, Jossie Hopkins, Claire Howard, Reese Johnmeyer, Madysen Johnson, Leah Johnston, Keira Journey, Leander Kennedy, Adelynn Keough, Kaiden Klophaus, Kinsley Koelling, Jordan Lavely, Jaden Lewis, Sakora Lockhart, Olivia Lowder;

Peyton Lucas, Olivia Martin, Timothy Maxwell, Morgan Millis, Jameson Nolan, Dylan Pelster, Rylee Pelton, Taylor Presson, Stephen Purcell, Rylee Rice, Miley Robertson, Savannah Robinette, Brianna Salmond, Cylee Schatzler;

Braeden Schuchmann, Trace Shelden, Kirsten Sincox, Caitlyn Skiles-Stroh, Olavia Snell, Erika Sohn, Harley Sohn, Shaun Stanfill, Marissa Sullivan, Bailey Taylor, Kiera Taylor, Cameron Tedrick, Emma Thompson, Nadia Thoms, Andrea Tidwell, Hailee Tiehes, William Wait, Shelby Waterman, Ashlee West, Jaylynn White, Kanyn Woodham, Shane Woods and Arrianna Wright.

Eighth Grade

Dakota Akers, Brianna Alferman, Adrian Arguilez, Alexander Behlmann, Morgan Benton, Karia Berg, Garrett Brown, Chance Busen, Gavin Calkins, Ahbreana Clark, Gabriel Clark, Amiya Edwards, Isabelle Enke, Gavin Goodson, Cassidy Harris, Zachary Hedge, Caleb Hinson, Kristen Holladay, Tylar Holley, Sicily Humphrey, Jesse Jungbluth;

Taylor Jungbluth, Bonnie Kavanagh, Lylian Knapp, Rylee Kresyman, Nathan Loeffel, Lucy Long, Kody Martin, Charlene Mcdonald, Makayla Mcglenn, Zoie Mckean, Christian Meek, Elijah Meek, Bethanie Mesey, Emily Moise, Madison Murphey, Jackson Neaveill, Joseph Oligschlaeger, Caitlin Parmeley, Maxwell Payton, Jersey Pendegraft;

Thomas Perkins, Makayla Reed, Skyler Sanders, Kennedy Simcox, Gary Smith, Cameron Teems, Chase Thacker, Blake Toghiyany, Amber Wickerham and Jacob Wood.