The following are St. Clair High School students who made the A and B honor roll list for second semester.

A Honor Roll

Ninth Grade

Sean Ackerman, Allison Banks, Hannah Beeson, Dora Bell, Katelyn Brown, Keegan Buckthorpe, Alohilani Bursey, Alexis Capestro, Mollie Carter;

John Davenport Cortivo, Blake Elliott, Shelby Fiedler, Dakota Gotsch, Alexus Guerra, Arin Halmich, Leila Hanley, Austin, Hedge, Austin Hellebusch;

Kyley Henry, Wade Hoffman, Brooklyn Hyatt, Taylor Johnson, Travis Linsley, Justyce Malawey, Mya McQueen, Boston Miller, Addyson Murphey, Ally Newton;

Connor North, Nathaniel Pittman, Robert Prichard, Aaliyah Richardson, Madelyn Ruszala, Kiley Sanders, Brady Simpson, Grace Smiley, Emma Smith;

Victoria Smith, Autumn Sohn, Alexis Stahlman, Brianna Sullivan, Rachel Suttmueller, Collin Thacker, Mia Trautman, Haylee Trentmann, Sebastion Vitt, Emma Walters and Elexis Wohlgemuth.

10th Grade

Emily Barkhurst, Maria Bozada, Allison Bright, Dylan Britton, Amanda Dalton, Nicholas Dierking, Derek Fitzgerald, Hannah Folk, Zoe Gaszak, Joey Guyton;

Logan Hanley, Calvin Henry, Katherine Hill, Alana Hinson, Emma Hinson, Caleb Hooks, Calvin Juergens, Grace Kelley, Johnathan Kindel, Jolee King, Hannah Kitson;

Macalyn LaCrone, Macenzie LaCrone, Hannah Licklider, Austin Moore, Lillianne Oermann, Brandon Schmiedeskamp, Callie Schneider, Gracie Sohn, Alyssa Sullivan, Kylie Weber and Oliver Williams.

11th Grade

Hannah Barrett, Grant Bay, Makayla Drake, Steven Elbert, Tyler Hall, Jacob Hawkins, Tiffani Hedge, Ryan Herman, Seth Hinson, Gavin Hofmeister;

Michael Hughes, Madison Husereau, Madelyn Jones, Jacob Jungbluth, Jessica Knight, Molly Kordonowy, Aimee Linsley, Bella Lipschitze, Sophie Machen;

Macey Madigan, Chloe Merseal, Jaden Miller, Alexis Moriarty, Dillon Shadrick, Ethan Talleur, Zachary Teems, Alexis Turner, Zachary Walters, Hannah West,

Trey Wideman, Courtney Williams, Erin York and Destinee York-Nunn.

12th Grade

Andrew Barns, Heather Barrett, Amanda Baumruk, Alexander Bishop, Brady Branscum, Dakota Butler, Austin Chandler, Cassandra Chaplin, Renee Chapman;

Natalie Click, Adrianna Collins, Courtney Dingley, Bryce Downey, Mandy Dulworth, Breana Franks, Kate George, Alexis Giger, Nicholas Gough, Emily Griffith;

Emily Guyton, Austin Hinson, Megan Hinson, Marcus Hunt, Samantha Kirk, Rachel Licklider, Zachary Mailes, Breanna McDaniel, Taylor Metts;

Cierra Michael, Sarah Murphy, Taylor Newton, Vada Norton, Dominick Obie, Eden Pautler, Hannah Pope, Justis Powell, Breanna Pruitt, Morgan Puffer;

Haylee Sanders, Nathaniel Sanders, Graci Shirey, Chloe Sinklear, Nichole Stone, Diego Vargas and Jewel Woodcock.

B Honor Roll

Ninth Grade

Emma Baker, Trenton Balderson, Kylee Barton, Justin Baumruk, Katelynn Bell, Jessica Bess, Jonathan Bigu, Craig Bird, Dylan Brown, Kenneth Brown;

Ty Bruce, Jayce Clark, Anna Conner, Annabelle Coonse, Ruthie Cordia, Matthew Croxton, Emma Davis, Zoe Dilks, Zackary Dominguez, Blaine Downey;

Brett Downey, Timothy Eakins, Blaine Elliott, Emma Elliott, Brenden Fisher, Madelyn Griffith, Reece Hanley, Sydney Hannon, Adriana Harger;

Abby Harting, Carissa Heagle, Garrett Heinrichs, Alexis Hiatte, Wesley Hinson, Trenton Huddleston, Mackynzi Humphrey;

Makayla Johnson, Hailey Jones, Mason Klumpp, Kyle Kroeck, Maxwell Love, Colton Lucas, Tristen Madigan, Emily McCutchen, Dylan McGlenn;

Gavin McGlenn, William McKenzie, Ryan Mier, Alivia Miller, Brian Mills, Kylekaine Moore, Jordan Newman, Lindsey Oberkramer, Samuel Oermann;

Brady Parmeley, Olivia Pratt, Jasmine Presley, Haylee Pruitt, Kennedy Pruitt, Malachi Pruitt, Makia Reed, Landen Roberts, Taylor Robinette;

Trevor Shadrick, Taylor Sikes, Trent Simonson, Roger Sohn, Shane Stanfill, Marjorie Stanley, Wyatt Strothcamp, Hunter Talley;

Brandi Taylor, Justin Tharp, Cole Venable, Natalie Walker, Chase Walters, Jacob Weirich, Quintessa Willard, Carlin Wright, Adriana Ziegler and Ethan Zielke.

10th Grade

Kyle Banderman, Ryan Barrett, Gibson Beuke, Stephanie Bouvier, Jayma Branham, Kaitlin Brown, Lloyd Cruea, Paula Dell, Emily Eggerding;

Ashton Feddersen, Kassandra Fryer, Madaline Gerdel, Kassie Glascoe, Summer Hake, Dexter Hanley, Katelyn Hauther, James Heredia;

Alaxandria Hickman, Logan Highley, Alexandria Hill, Meredith Howard, Andrea Ingle, December Jackson, Augustus Land, Kayshie Lindsey, Jill Love;

Collin Mangrum, Alyssa McCormack, Tyler McDonald, Alisabith Moore, Nicole Moore, Kay Moriarty, Drake Murphey, Savannah Neal, Lexis Oberndorfer;

Christine Parker, Makayla Parmeley, Peyton Purcell, Hayley Revelle, Owen Roussin, Kaitlyn Salsman, Julia Sampson, Susan Seyer, Grace Simcox, Dylan Sohn;

Skyler Stamps, Brendyn Stricker, Bethany Sullivan, Caleb Sullivan, Dalton Thompson, Emma Thompson, Anthony Tucker, Makenzie Turner, Austin Twichell and Leah Wallace.

11th Grade

Haley Adams, Michael Bigu, Kamaleilani Bursey, Haley Buscher, Kimberly Bussa, Shae Crays, Grant Dierker, Layla Dobyns, Tanner Durham, Ryan Fiedler;

Autumn Frazier, Ian Gacich, Brandon Gallegos, Bailey Gardner, Maelina Gerdel, Desiree Goskie, Nickole Hedge, Timothy Hoffman, Alyssa Ifland, Shelby Jaros, Kasey Kroeck;

Hannah Machelett, Mackenzie Mackley, Jada Malawey, Jamie, Mays, Ashlynn McAvoy-Keltz, Sebastian Montowine, Hunter Moyer, Leanna Obie,

Mason Powell, Olivia Proctor, Noah Richardson, Benjamin Schwanitz, Joey Sohn, Pepper Stark, Jordan Stulce, Blake Thoms, Trey Tinker, Breana Tobben, Jade Wilson and William Ziegler.

12th Grade

Evan Alexander, Elijah Algiere, Andrea Baker, Jackie Barnes-Burleson, Jessica Bertram, Lucas Bohl, Hannah Boone, Kayla Bozada, Linell Brinson;

Colin Brown, Dawson Butler, Emmaleigh Clark, Collin Click, Jason Coonse, Ronald Dabbs, Jillian Danna, Eric Davis, Gabriela de Oliveira;

Austin Dominguez, Tara Evans, Macayla Fangers, Carly Fenton, Dennis Gardner, Virginia Gereau, Felicia Grgurich, Ethan Heigl;

Braeden Herrington, Jacob Hinson, Abigail Hogan, Danielle Ingle, Piper Jones, Shunsuke Karasawa, Lindsey Kellermann, Sam Kelley, Brett Kitson;

Tyler Lack, Brandon Lakey-McDowell, Jason Landing, Erica Linsley, Marissa Martin, Devin McNiff, Matthew Nichols, Jaret Phillips;

Madison Plaggenburg, Zackery Ramsey, Brianna Rice, John Rinks, Jr., Courtney Rotter, Makenzie Schmidtke, Andrew Schroeder, Dominic Seals;

Brianna Stockamp, Jonah Thurman, Jacob Townsend, Desirae Turner and Michele Zheng.