The following students have made the Edgar Murray Elementary first quarter honor roll list.

Third Grade

A Honor Roll

Steven Abboud, Elijah Amoroso, Ellison Barkhurst, Kylie Barnard, Grace Barnes, Allyson Bay, Owen Benkert, Hayle Beno;

Beau Berkel, Mathew Bigu, Carly Boyer, Riley Breece, Kyleigh Breidenbach, Austin Browne, Gavin Brumback, Brady Butenhoff, Samuel Callahan;

Dominik Carty, Payton Casby, Payden Chandler, Riley Chapman, Dekoda Clark, Gabrielle Coatney, Cora Conner, Connal Coulliette, Christopher Crane;

Hunter Creek, Joseph Crocker, Alivia Crowe, Aryanna Cullen, Cyra Cullen, Shea Daniels, Addy Declue, Jonathan Declue;

Jude Dierker, Kasidi Donnelly, Payton Dunn, Avalyn Feuerborn, Taylor Gable, Hayden Garmer, Gage Garrett, Kaden Glass;

Kyler Glass, Joshua Goskie, Payton Grant, Copper Halcott, Brandon Hall, William Halmich, Ty Hawkins, Drake Hazelwood, Riley Henry, Zachary Hertweck;

Attycus Hill, Lila Hinson, Wyatt Horton, Micah Jeffery, Drake Johnston, Micah Johnston, Steven Journey, Chloe Kelley, Jersey Kelley, Levi Lane, Angelee Lanier;

Payton Laur, Wyatt Ledbetter, Liam Leroney, Danny Lottmann, Leland Malin, Ciara Manning, Annalyse May, Lilli Mays;

Brayden McNew, Drake Moise, Gabriella Munoz, John Neff;

Chelsee Nickel, Gary Palmature, Jackson Parsley, Madison Paul, Evan Pavely, Kaden Porter, Jayse Posey, Garrett Pruessner;

Tanner Racherbaumer, Halen Rateliff, Michael Richards, Kaiden Sailing, Jax Salmond, Chase Schuchmann, Elliott Showers;

Elliana Snell, Alyssa Sparks, Kyle Tedrick, Brooklinn Thielemann, Xavier Tiepelman, Colton Udina, Leland Voorhees;

Alexzandra Warren, Destiny Whitworth, Kale Wiseman, Chase Witherspoon, Sky Woodcock, Jeremiah Wright and Cara York.

B Honor Roll

Trevor Barnwell, Ava Bell, Collin Bell, Cooper Bradshaw, Brooklyn Brower, Zackariah Chapple, Hayden Dobsch, Haley Downey;

Isabella Downey, Ayden Duncan, Austin Dungey, Keigan Durbin, Tyler Fults, Christian Grant;

Missy Hines, Colton Hixenbaugh, Justin Hoffman, Zachary Ianke, Izayick Jenkins, Logan Kavanagh;

Kiylyn Long, Steven Newell, Autumn Ochsenbine, Holly Oligschlaeger, Connor Pehle, Alany Politte;

Kira Politte, Mia Pridemore, Nevaeh Rinks, Hayley Rush, Sierra Soltyshak, William Stockell and Samuel Vaughn.

Fourth Grade

A Honor Roll

Isaiah Adams, Nathanael Baldwin, Logan Bartz, Landen Baxter, Emma Bay, Myah Beeson, Rowen Bell,

Caleb Berkholz, Alexis Brison, Aishlin Callahan, Aubrie Carbone, Mattea Casey, Alivia Clark, Emma Cutler, Savannah Davis, Kaitlynn Draves, Mikayla Drennen, Khloe Eakins;

Shawn Eddy, Carter Ellert, Ashton Feuerborn, Adam Folks, Devin Fults, Keira Grommet, Danyelle Guerra, Elisha Hall, Patricia Hardcastle;

Tyler Hawks, Ryan Hill, Vance Hill, Caden Hoke, Cole Horton, Grace Inman, Alyssa Jesionowski, Bradley Jones, Joellie Kitchen;

Kamden Klophaus, Casey Krolak, Delilah Lackey, Boston Ladyman, Logan Lane, Hannah Long, Easton Martin, Keller McCowen;

Amelia McDonald, Lianah McDonald,Dominic Milton, Alexis Moore, Macy Naes, Caleb Nichols, Luke Nickerson, Nevaeh Palmer;

Maryjane Politte, Jaden Poole, Jerilynn Price, Natalia Pruitt, Lily Richter, Ava Roellig, Landon Rulo, Jocelynne Shelton, Hailey Sparks, Taelor Stephens;

Ethan Stroh, Tylor Thurman, Alivia Tidwell, Jaxon Travis, Katelyn Trentmann, Lilly Verrett, Tyler Viner, Serenity Waterman, Cole Wedemeier, Lillie Wildt, Marissa Wilken, Lexis Williams, Richard Woods and Payton Zaritz.

B Honor Roll

Halle Blankenship, Molly Brown, Jameson Bursey, Michael Cobb, Tamara Coleman, Carson Dawson, Alexis DeClue, Connor Dubuque,

Kayden Faries, Randy Garrett, Monica Geisert, Makena George, Rebecca Gumpenberger, Aiden Haverstick, Zander Hemker, Tanier Hutfles;

Brooklyn Ingram, Clayton Ingram, Briana Jackson, Donovan Johnson, Brooke Jones, Peyton King, Kody Love, Brandon Martin, Aydin McDaniel;

Kailyn McKinney, Zachary Middleton, Ronnie Morris, Taylor Parsley, Alexis Phillips, Matthew Phillips, Abby Reed, Jayden Romans;

Trenton Sarchette, Kynnedy Schmitt, Sofia Searcy, Jack Shirey, Conner Sindelar, Jaleina Snell, Chase Stolte, Jason Stulce;

Emma Talleur, Dani Talley, Ealie Thornton, Tyler Troxel, Sophia Turner, Chance Waterman, Mya Wiley, Syniyah Wyatt-Bass and Jeremiah Young.

Fifth Grade

A Honor Roll

Adria Alley, Haili Barnes, Jace Bell, Rylea Black, Kennedy Boa, McKenzie Boa, Tyler Bradshaw, Brooke Browne, Hannah Buscher;

Carter Deppe, Luke Dierker, Sage Duty, Kristen Girardier, Owen Gratzer, Marshall Hanley, Johnie Hawkins, Joshua Hawkins;

Alexander Heitkamp, Bryton Hight, Jossie Hopkins, Claire Howard, Dawson Husereau, William James, Mashiyack Jeffery;

Reese Johnmeyer, Madysen Johnson, Keira Journey, Caitlin Keiser, Kaiden Klophaus, Jordan Lavely, Olivia Lowder;

Faith McDowell, Mikah Melton, Morgan Millis, Lucy Moore, Kyler Newton, Phillip North, Rylee Pelton, Taylor Presson, Mackenzie Redus, James Richards;

Kaytlin Rush, Brianna Salmond, Cylee Schatzler, Braeden Schuchmann, Trace Shelden, Kirsten Sincox, Caitlyn Skiles-Stroh, Zechariah Slater, Joshua Sohn, Seth Spicer-Trucks, Shaun Stanfill, Marissa Sullivan, Cameron Tedrick, Emma Thompson;

Andrea Tidwell, Kaitlynn Van de Wiele, Gabriel Vonderstuck, Bailey Waterman, Shelby Waterman, Ashlee West and Tyler Yarberry.

B Honor Roll

Noah Arndt, Hunter Brant, Lola Briscoe, Ashton Brown, Samuel Campbell, Lillie Coello, McKenna Conway, Charles Cowsert, Alissa Downey, Liam Downey, Macy Floyd, Chloe Goskie, Jaden Hillman, Ruthann Holden, Adelynn Keough, Peyton Lucas;

Destiny Maddux, Tabatha Major, Olivia Martin, James Moore, Jameson Nolan, Joley Ostendorf, Isabelle Reynolds, Rylee Rice;

Savannah Robinette, Olavia Snell, Erika Sohn, Harley Sohn, Brenna Stamps, Mariah Talley, Bailey Taylor, Nadia Thoms;

Hailee Tiehes, Brooke West, Abbey Wickerham, Kanyn Woodham, Shane Woods, Arrianna Wright and Mikyla Ziegler.